projektowanie architektury to zawód, sposób i styl życia
EX AMOR IN SAPIENTIA STABILIS
emblem
Pracownia Autorska DOMY POLSKIE ®
arch. Beaty Kazimierskiej - Korsak
Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów
MA - 0339
Uprawnienia Projektowe
Wa - 359/90
Rok założenia
1990
Członek Oddiału Warszawskiego
SARP
świetny warsztat projektowy, ogromne doświadczenie, wybitnie zdolni projektanci
Projektujemy wyłącznie na indywidualne zamówienie, nie sprzedajemy projektów gotowych, projektujemy dla Państwa.
Dorobek projektowy

 

Szanowni Państwo,


Prezentujemy Państwu dwa zeszyty archiwalnego Katalogu .
Zachęcamy do zakupienia. Istnieje możliwość przesłania Państwu katalogów za zaliczeniem pocztowym.
Katalogi powstały w latach 1996-1999. To rzeczywiście dawno temu. Powstawały w okresie, kiedy po przemianach roku 1989 z wielką dynamiką i nieopisaną radością ruszyliśmy wszyscy, zmykając z szarzyzny PRL-u, budować nową naszą rzeczywistość, rozpoczynając rzecz jasna od własnych domów. Pragnęlismy mieszkać pięknie, bezpiecznie, tradycyjnie, romantycznie, bogato, rodzinnie, radośnie. Archetyp domu polskiego, znak w krajobrazie, plakat w przestrzeni, miły sercu obraz spokojnego domu.
Jak bardzo wówczas czuło się tę nadzieję na piękne jutro! Był to doprawdy czas niezwykły. Wówczas to poszukując formy architektonicznej najlepiej służącej najpełniejszej realizacji tych potrzeb rozpoczęłam swoją osobistą przygodę z projektowaniem architektury. Narodził się wtedy , a właściwie rodził się z każdą kolejną udaną realizacją nowy syl w polskiej architekturze kontynuujacy przedwojenną linię poszukiwania architektury narodowej a szczególnie tak zwanego stylu dworkowego.
Nadałam mu wówczas nazwę "Nowy Narodowy Romantyzm". Tak powstawały projekty, które następnie zostały wydane w owych dwóch katalogach. Do atrakcyjnego nurtu projektowego zaczęło dołączać wówczas coraz więcej architektów. Z rozbawieniem i zachwytem patrzyłam jak wielkim powodzeniem u Inwestorów i Kolegów projektantów z miesiąca na miesiąc cieszył się Nowy Narodowy Romantyzm.Wszyscy uczyliśmy się od podstaw sztuki tradycyjnego budowania i projektowania, tak było, choć trudno w to teraz pewnie nawet nam samym uwierzyć! Miło jest przeglądając nasze katalogi cofnąć się do tamtego okresu i przypomnieć sobie te pełne wdzięku pionierskie lata architektury romantycznej w Polsce.A projekty niezmiennie cieszą swoją wciąż aktualną urodą , emanującym ciepłem i życzliwością.
Ponieważ Pracownia nie sprzedaje projektów gotowych, a wykonuje projekty wyłącznie na indywidualne zamówienie, projekty z katalogów nie są projektami do kupienia. Mogą być jedynie inspiracją i stanowić pewne kierunkowskazy dla Inwestora poszukującego najlepszych i najbliższych mu rozwiązań projektowych. Dobrze o tym wiedzieć decydując się na zakup katalogu.
Również ceny zamieszczone w katalogach i inne informacje związane z zasadami posługiwania się katalogiem i projektowania domów są już dawno nie aktualne i nie należy ich brać pod uwagę.


Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem naszych katalogów proszę za pośrednictwem komunikatora kontaktu złożyć do nas zamówienie z podaniem adresu dla dostarczenia przesyłki. Można również złożyć zamówienie telefonicznie 601 205 602.


Koszt Zeszytu 1 Katalogu to kwota 105zł brutto;
koszt 2 zeszytu Katalogu to kwota 150zł brutto.
do tego nalezy doliczyć koszt przesyłi w zależności od wybranego sposobu przesyłania w/g stawek pocztowych lub firmy kurierskiej.


z wyrazami szacunku
mgr inż. arch. Beata Kazimierska-Korsak

 

Domy Polskie.
Nowy Narodowy Romantyzm.
Zeszyt 1
Domy Polskie.
Nowy Narodowy Romantyzm.
Zeszyt 2
   
Pliki do pobrania
file Domy Polskie. Nowy Narodowy Romantyzm. Zeszyt 1 (3365KB) >> pobierz <<
file Domy Polskie. Nowy Narodowy Romantyzm. Zeszyt 2 (3684KB) >> pobierz <<